No Event
No Event
No Event
Tue Sep 05
Final
Mitchell W, 8-1
Wed Sep 06
Final
Western New Eng. W, 3-0
Wed Sep 06
Final - OT
at Roger Williams W, 2-1
Thu Sep 07
Final
at Babson L, 4-1
Fri Sep 08
vs. (Coed) PBO Regatta
@ Maine Maritime
Fri Sep 08
Final
Worcester St. W, 3-0
Fri Sep 08
Final
Regis (Mass.) W, 3-1
Sat Sep 09
12:00 AM
vs. Trinity College Invitational 4th/12 Scoring Teams
@ Manchester, CT
Sat Sep 09
Final
vs. Trinity College Invitational No Team Score
@ Manchester, CT
Sat Sep 09
vs. (Women) Tony Deustch Regatta
@ MIT
Sat Sep 09
8:30 AM
vs. Stonehill Doubles Invitational
@ Stonehill
Sat Sep 09
Final
at MIT L, 19-11
Sat Sep 09
Final
at Middlebury W, 2-1
Sat Sep 09
Final
Nichols W, 3-0
Sat Sep 09
Final - OT
at Middlebury W, 1-0
Sat Sep 09
Final
Western Conn. St. W, 3-0
Sat Sep 09
Final
at MIT L, 20-5
Sun Sep 10
Final
at Middlebury L, 4-1
Mon Sep 11
Final
Johnson & Wales (RI) W, 4-0
Tue Sep 12
Final
Salve Regina W, 3-1
Tue Sep 12
Final
at Salem St. W, 4-1
Wed Sep 13
Final
Smith W, 2-0
Fri Sep 15
Final
at Hamilton L, 3-1
Sat Sep 16
12:00 AM
vs. UMass-Dartmouth Invitational 10th/40 Scoring Teams
@ North Dartmouth, MA
Sat Sep 16
Final
vs. UMass-Dartmouth Invitational 4th/40 Scoring Teams
@ North Dartmouth, MA
Sat Sep 16
Final
vs. (Women) Stu Nelson Regatta 5th/18 Scoring Teams
@ Connecticut College
Sat Sep 16
Final
vs. (Coed) Hatch Brown Regatta 3rd/20 Scoring Teams
@ MIT/BU
Sat Sep 16
10:00 AM
vs. Connecticut College/Coast Guard Tournament
@ Connecticut College & Coast Guard
Sat Sep 16
Final
at Iona L, 19-6
Sat Sep 16
Final - 2OT
at Tufts T, 1-1
Sat Sep 16
Final
at Tufts L, 5-0
Sat Sep 16
Final
at Williams L, 3-0
Sat Sep 16
Final - 2OT
at Tufts T, 0-0
Sun Sep 17
11:00 AM
vs. Vassar Tournament
@ Vassar
Sun Sep 17
Final
at Colby W, 3-1
Sun Sep 17
Final
at Colby L, 1-0
Sun Sep 17
Final - 2OT
at Colby T, 2-2
Wed Sep 20
Final
Swarthmore W, 4-0
Harkness Field
Wed Sep 20
Final
Coast Guard W, 1-0
Silfen Field
Wed Sep 20
Final
Brown L, 12-6
Thu Sep 21
Final
Roger Williams W, 4-0
Thu Sep 21
Final
at Wesleyan (Conn.) L, 3-0
Sat Sep 23
vs. (Women) Amanda Trophy Singlehanded Qualifier
@ Roger Williams
Sat Sep 23
vs. (Coed) Salt Pond Regatta
@ URI
Sat Sep 23
9:00 AM
vs. Connecticut College Tournament
@ Connecticut College
Sat Sep 23
Final
vs. Mercyhurst L, 18-13
@ Washington & Jefferson
Sat Sep 23
Final
Hamilton W, 1-0
Sat Sep 23
Final
Hamilton W, 1-0
Sat Sep 23
Final
vs. Wheaton (Mass.) W, 3-1
@ Clark University
Sat Sep 23
Final
Hamilton W, 1-0
Breast Cancer Awareness Game
Sat Sep 23
Final
at Clark University L, 3-1
Sat Sep 23
Final
vs. McKendree University W, 18-15
@ Washington & Jefferson
Sun Sep 24
Final
vs. Monmouth University W, 16-13
@ Washington & Jefferson
Sun Sep 24
Final
vs. Salem International L, 20-18
@ Washington & Jefferson
Sun Sep 24
Final
at Amherst W, 3-2
Tue Sep 26
4:00 PM
Trinity (Conn.)
Tue Sep 26
6:00 PM
Trinity (Conn.)
Tue Sep 26
7:00 PM
at Eastern Conn. St.
Wed Sep 27
4:30 PM
Holy Cross
Fri Sep 29
12:00 AM
vs. Paul Short Invitational
@ Bethlehem, PA
Fri Sep 29
10:00 AM
at Paul Short Invitational
Fri Sep 29
7:00 PM
Amherst
Sat Sep 30
vs. (Women) Regis Regatta
@ Boston University
Sat Sep 30
vs. (Coed) Smith (FF & Tech) Regatta
@ MIT
Sat Sep 30
12:00 PM
at Williams
Sat Sep 30
1:00 PM
Trinity (Conn.)
Sat Sep 30
1:00 PM
at Williams
Sat Sep 30
2:00 PM
at Williams
Tue Oct 03
4:00 PM
Eastern Conn. St.
Tue Oct 03
7:00 PM
at Amherst
Wed Oct 04
7:00 PM
at Eastern Conn. St.
Mansfield Turf Field
Fri Oct 06
9:00 AM
vs. Chapman
@ Claremont, Calif. (Axelrod Pool)
Fri Oct 06
1:00 PM
at Claremont-M-S
Troyer Tournament
Fri Oct 06
8:45 PM
vs. La Verne
@ Claremont, Calif. Troyer Tournament
Fri Oct 06
8:00 PM
at Middlebury
Sat Oct 07
11:00 AM
vs. Occidental
@ Claremont, Calif. (Axelrod Pool) Gary Troyer Tournament
Sat Oct 07
10:00 AM
vs. Connecticut College/Coast Guard Tournament
@ Connecticut College & Coast Guard
Sat Oct 07
10:00 AM
Nichols
Sat Oct 07
11:30 AM
Bates
Sat Oct 07
12:00 PM
Bates
Sat Oct 07
4:00 PM
vs. Caltech
@ Claremont, Calif. (Axelrod Pool) Gary Troyer Memorial
Sat Oct 07
2:00 PM
Bates
Sun Oct 08
TBA
vs. L.A. Valley
@ Thousand Oaks, CA
Sun Oct 08
10:00 AM
vs. Connecticut College Tournament
@ Connecticut College
Sun Oct 08
10:00 AM
Nichols
Tue Oct 10
4:00 PM
at Amherst
Wed Oct 11
6:30 PM
Wellesley
Wed Oct 11
7:00 PM
Mitchell
Thu Oct 12
4:00 PM
at Wheaton (Mass.)
Fri Oct 13
vs. (Coed) Capt. Hurst (3 Division) Regatta
@ Dartmouth
Fri Oct 13
6:00 PM
at Endicott
Fri Oct 13
7:00 PM
at Bates
Sat Oct 14
12:00 AM
vs. Connecticut College Invitational
@ Waterford, CT
Sat Oct 14
11:00 AM
vs. Connecticut College Invitational
@ Waterford, CT
Sat Oct 14
vs. Head of the Snake Regatta
@ Lake Quinsigamond, Worcester, Mass.
Sat Oct 14
vs. Head of the Snake Regatta
@ Lake Quinsigamond, Worcester, Mass.
Sat Oct 14
vs. (Women) Yale Women's Regatta
@ Yale
Sat Oct 14
TBA
vs. TBD
@ MIT Division 3 Championships
Sat Oct 14
2:00 PM
at Colby
Sun Oct 15
TBA
vs. TBD
@ MIT Division 3 Championships
Wed Oct 18
3:00 PM
Trinity (Conn.)
Wed Oct 18
4:30 PM
at Eastern Conn. St.
Thu Oct 19
7:00 PM
Coast Guard
Fri Oct 20
vs. Head of the Charles Regatta
@ Charles River, Cambridge, Mass.
Fri Oct 20
vs. Head of the Charles Regatta
@ Charles River, Cambridge, Mass.
Fri Oct 20
vs. (Women) Mrs. Hurst Regatta
@ Dartmouth
Sat Oct 21
12:00 AM
vs. Plansky Invitational
@ Williamstown, MA
Sat Oct 21
12:00 PM
vs. Plansky Invitational
@ Williamstown, MA
Sat Oct 21
vs. (Coed) Hoyt Regatta
@ Brown
Sat Oct 21
11:30 AM
Wash. & Jeff.
Sat Oct 21
11:30 AM
Bowdoin
Sat Oct 21
12:00 PM
Bowdoin
Sat Oct 21
2:00 PM
vs. Southern Me.
@ UMass Dartmouth
Sat Oct 21
2:00 PM
Bowdoin
Green Dot Game
Sat Oct 21
4:00 PM
at Mass.-Dartmouth
Sat Oct 21
6:00 PM
Gannon
Sun Oct 22
9:00 AM
LaSalle University
Sun Oct 22
12:00 PM
Penn St.-Behrend
New London, CT
Wed Oct 25
3:00 PM
Wesleyan (Conn.)
Wed Oct 25
3:00 PM
Wesleyan (Conn.)
Wed Oct 25
6:30 PM
Wesleyan (Conn.)
Fri Oct 27
8:00 PM
Tufts
Sat Oct 28
12:00 AM
vs. NESCAC Championship
@ New Gloucester, ME
Sat Oct 28
12:00 PM
vs. NESCAC Championship
@ New Gloucester, ME
Sat Oct 28
vs. (Women) Urn Regatta
@ Harvard
Sat Oct 28
vs. (Coed) Schell (1-18) Regatta
@ MIT
Sat Oct 28
2:00 PM
Bowdoin
Sat Nov 04
TBD
vs. ECAC Championship
@ TBD
Sat Nov 04
TBD
vs. ECAC Championship
@ TBD
Sat Nov 04
vs. (Women) Sister Esther Regatta
@ SRU
Sat Nov 04
vs. (Coed) Hap Moore Team Race
@ Connecticut College
Sat Nov 04
TBA
vs. TBD
@ Erie, PA Mid-Atlantic West Division Championships (2 Games)
Sun Nov 05
TBA
vs. TBD
@ Erie, PA Mid-Atlantic West Division Championships (1 Game)
Wed Nov 08
7:30 PM
at Brown
Sat Nov 11
12:00 AM
vs. NE DIII Championship
@ Gorham, ME
Sat Nov 11
11:00 AM
vs. NE D3 Championship
@ Gorham, ME
Sat Nov 11
vs. (Women) ACC Regatta
@ Connecticut College
Sat Nov 11
vs. (Coed) ACC Regatta
@ NYM
Fri Nov 17
7:00 PM
Amherst
Fri Nov 17
7:00 PM
at Wesleyan (Conn.)
Fri Nov 17
8:00 PM
vs. St. Thomas (Minn.)
@ Saratoga Springs, NY Skidmore Tip-Off
Sat Nov 18
12:00 AM
vs. NCAA DIII Championship
@ Elsah, IL
Sat Nov 18
11:00 AM
vs. NCAA DIII Championship
@ Elsah, IL
Sat Nov 18
2:00 PM
vs. Skidmore
@ Saratoga Springs, NY Skidmore Tip-Off Tournament
Sat Nov 18
3:00 PM
Amherst
Sat Nov 18
4:00 PM
at Trinity (Conn.)
Sat Nov 18
6:00 PM
vs. Lyndon St.
@ Coast Guard Academy Coaches vs. Cancer Tip-Off Classic
Sun Nov 19
2:00 PM
vs. Southern Maine
@ Connecticut College Coaches vs. Cancer Tip-Off Classic
Sun Nov 19
2:00 PM
Southern Me.
Coaches vs. Cancer Tip-Off Classic
Tue Nov 21
5:30 PM
Fairleigh Dickinson
Tue Nov 21
7:30 PM
Eastern Conn. St.
New London, CT
Sun Nov 26
1:00 PM
at Babson
Sun Nov 26
3:00 PM
Roger Williams
Tue Nov 28
7:00 PM
at Clark University
Tue Nov 28
7:00 PM
at Salve Regina
Wed Nov 29
7:30 PM
Worcester St.
Thu Nov 30
7:30 PM
at St. Joseph's (L.I.)
Fri Dec 01
7:00 PM
at Middlebury
Fri Dec 01
7:00 PM
Middlebury
Sat Dec 02
TBA
at New Rochelle
Sat Dec 02
3:00 PM
at Middlebury
Sat Dec 02
3:00 PM
Williams
Sun Dec 03
1:00 PM
Coast Guard
Mon Dec 04
7:00 PM
at Trinity (Conn.)
Tue Dec 05
7:00 PM
Salem St.
Thu Dec 07
7:00 PM
at Western New Eng.
Fri Dec 08
7:00 PM
at Colby
Sat Dec 09
3:00 PM
Mitchell
Sat Dec 09
3:00 PM
at Manhattanville
Sat Dec 09
4:00 PM
at Bowdoin
Sun Dec 10
2:00 PM
at Roger Williams
Sun Dec 10
4:00 PM
at Norwich
Thu Dec 28
1:00 PM
City College
Sat Dec 30
1:00 PM
Me.-Presque Isle
Sat Dec 30
3:00 PM
William Smith
Sat Dec 30
7:00 PM
vs. Hobart
@ Chelsea Piers - New York City
Sun Dec 31
3:00 PM
William Smith
Mon Jan 01
2:00 PM
Mitchell
Tue Jan 02
7:00 PM
at Manhattanville
Fri Jan 05
3:30 PM
vs. Elmira
@ Boston, MA Boston Landing Invite
Fri Jan 05
7:00 PM
at Middlebury
Fri Jan 05
7:00 PM
Middlebury
Fri Jan 05
7:00 PM
Trinity (Conn.)
Sat Jan 06
TBA
vs. TBD
@ Boston, MA Boston Landing Invite
Sat Jan 06
3:00 PM
at Williams
Sat Jan 06
3:00 PM
Williams
Sat Jan 06
3:00 PM
Trinity (Conn.)
Tue Jan 09
7:00 PM
Fisher
Tue Jan 09
7:00 PM
Saint Anselm
Wed Jan 10
7:00 PM
at Newbury College
Fri Jan 12
7:00 PM
Amherst
Fri Jan 12
7:00 PM
at Amherst
Fri Jan 12
7:00 PM
Wesleyan (Conn.)
Sat Jan 13
3:00 PM
Hamilton
Sat Jan 13
3:00 PM
at Hamilton
Sat Jan 13
3:00 PM
Wesleyan (Conn.)
Sat Jan 13
7:00 PM
Hamilton
Sun Jan 14
3:00 PM
Amherst
Mon Jan 15
2:00 PM
Arcadia
Tue Jan 16
TBA
at Castleton
Tue Jan 16
7:00 PM
at Worcester St.
Fri Jan 19
7:00 PM
at Williams
Fri Jan 19
7:00 PM
Wesleyan (Conn.)
Sat Jan 20
3:00 PM
Wesleyan (Conn.)
Sat Jan 20
3:00 PM
at Wesleyan (Conn.)
Sat Jan 20
3:00 PM
at Williams
Sat Jan 20
3:00 PM
Trinity (Conn.)
Fri Jan 26
7:00 PM
at Tufts
Fri Jan 26
7:00 PM
Tufts
Fri Jan 26
7:00 PM
at Middlebury
Sat Jan 27
3:00 PM
at Bates
Sat Jan 27
3:00 PM
Bates
Sat Jan 27
3:00 PM
at Williams
Tue Jan 30
7:00 PM
Eastern Conn. St.
Tue Jan 30
7:00 PM
at Mass.-Boston
Boston, Mass.
Wed Jan 31
7:00 PM
at Western Conn. St.
Fri Feb 02
7:00 PM
at Colby
Fri Feb 02
7:00 PM
at Tufts
Sat Feb 03
3:00 PM
at Colby
Sat Feb 03
7:00 PM
Tufts
Sun Feb 04
2:00 PM
at Trinity (Conn.)
Sun Feb 04
2:00 PM
Trinity (Conn.)
Tue Feb 06
7:00 PM
at Emerson
Fri Feb 09
7:00 PM
Bowdoin
Fri Feb 09
7:00 PM
at Bowdoin
Fri Feb 09
7:00 PM
Bowdoin
Sat Feb 10
3:00 PM
Colby
Sat Feb 10
3:00 PM
at Colby
Sat Feb 10
3:00 PM
Bowdoin
Sat Feb 10
3:00 PM
at Amherst
Sat Feb 10
7:00 PM
at Hamilton
Fri Feb 16
7:00 PM
at Hamilton
Fri Feb 16
7:00 PM
Colby
Sat Feb 17
TBA
at NESCAC Quarterfinals
Sat Feb 17
TBA
NESCAC Quarterfinals
NESCAC Quarterfinals
Sat Feb 17
3:00 PM
at Hamilton
Sat Feb 17
3:00 PM
Bowdoin
Sat Feb 24
TBA
at NESCAC Semifinals
Sat Feb 24
TBA
NESCAC Semifinals
NESCAC Semifinals
Sat Feb 24
TBA
at NESCAC Quarterfinals
NESCAC Quarterfinals
Sun Feb 25
TBA
at NESCAC Championship
Sun Feb 25
TBA
NESCAC Championship
NESCAC Championship
Sat Mar 03
TBA
at NESCAC Semifinals
NESCAC Semifinals
Sun Mar 04
TBA
at NESCAC Final
NESCAC Final
Sat Mar 10
10:00 AM
Babson
Thu Mar 29
3:30 PM
Coast Guard
Fri Mar 30
3:30 PM
Bentley
Sat Mar 31
9:00 AM
Bowdoin
Sat Mar 31
2:00 PM
Bowdoin
Wed Apr 04
4:00 PM
at Amherst
Thu Apr 05
4:00 PM
Roger Williams
Sat Apr 07
12:00 PM
Merrimack
Wed Apr 11
4:00 PM
at Amherst
Sat Apr 14
10:00 AM
at Colby
Sat Apr 14
2:00 PM
at Colby
Sun Apr 15
10:00 AM
at Bates
Sun Apr 15
2:00 PM
at Bates
Thu Apr 19
3:30 PM
Babson
Sun Apr 22
10:00 AM
Trinity (Conn.)
Sun Apr 22
2:00 PM
Trinity (Conn.)
Sun Apr 22
2:00 PM
Bates
Tue Apr 24
4:00 PM
Wesleyan (Conn.)
Wed Apr 25
4:00 PM
Wesleyan (Conn.)
Sat Apr 28
10:00 AM
at Hamilton
Sat Apr 28
2:00 PM
at Hamilton
Sun Apr 29
10:00 AM
at Ithaca
Sun Apr 29
2:00 PM
at Ithaca
No Event
No Event
Previous Next View Full Schedule